1. Tegoroczną Wielkanoc będziemy przeżywać w warunkach wyjątkowych. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ogłosiła wytyczne dotyczące celebracji liturgii Triduum Paschalnego w krajach dotkniętych epidemią. 27 marca Bp Romuald Kamiński podał normy liturgiczne na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne w Diecezji Warszawsko-Praskiej.
W dokumencie tym czytamy miedzy innymi: Należy bezwzględnie przestrzegać obowiązku ograniczenia liczby uczestników zgromadzenia liturgicznego według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych. Msze Święte będą więc sprawowane bez udziału wiernych. Wyjątkiem może być uczestnictwo osób zamawiających intencję danej Mszy Świętej (max 5 osób), po wcześniejszej konsultacji z duszpasterzem. W Niedzielę Palmową nie będzie obrzędu pobłogosławienia palm i  pokropienia wiernych. W kościołach w Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. Zachęcamy, aby każdy dokonał tego w swoim domu przed śniadaniem wielkanocnym korzystając z modlitwy podanej na stronie internetowej Diecezji albo w zwykły sposób, odmawiając modlitwę przed jedzeniem. Podczas Mszy rezurekcyjnej nie będzie procesji wokół kościoła, a Najświętszy Sakrament z Grobu Pańskiego zostanie przeniesiony bezpośrednio na ołtarz w prezbiterium. Pełny tekst tego rozporządzenia znajdziemy na stronie internetowej naszej diecezji.

2.  Zachowując wspólnotę modlitwy i możliwość przyjęcia Komunii św. duchowej prosimy o korzystanie z dyspensy od obowiązku Mszy św. niedzielnej i pozostanie w domu. Przypominamy, że odwołane są spotkania wszystkich grup parafialnych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu. Dzisiaj z naszego kościoła będą transmitowane dwie Msze św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.

3. Od jutra we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem niedzieli będzie dodatkowa możliwość spowiedzi od godz. 7.30 do 8.00 oraz od godz. 17.00 do 18.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Miejscem jego sprawowania jest nowa spowiednica  po lewej stronie od wejścia do Domku Loretańskiego.

4. Od jutra także kancelaria parafialna będzie pracować po południu o pół godziny krócej, tzn. od godz. 16.00 do 17.00. Dyżury przedpołudniowe i wieczorne pozostają bez zmian.

5. Dyżurny, parafialny telefon komórkowy jest już nieaktualny. Prosimy we wszystkich sprawach o korzystanie z dotychczasowego telefonu stacjonarnego do kancelarii parafialnej 619-27-37.

6. Ze względu na liczne zapytania informujemy, że do tej pory nie została podjęta decyzja o ewentualnej zmianie terminu uroczystości I Komunii św. w naszej diecezji. Jeśli termin I komunii ulegnie zmianie niezwłocznie taką wiadomość przekażemy.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła w formie wpłat na konto parafii oraz przekazywane w inny sposób niż niedzielna składka na tacę.