1.  Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy rozpoczynają ferie szkolne życzymy udanego odpoczynku.

2.  Z racji II niedzieli miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczamy na zrealizowane i planowane inwestycje parafialne. Bóg zapłać za zrozumienie i materialne wsparcie tych działań.

3. W związku ze zbliżającą się 372 rocznicą nadania warszawskiej Pradze praw miejskich przez króla Władysława IV zapraszamy na obchody tego wydarzenia. Część pierwsza dziś  o godz. 13.30 na placu przed katedrą  św. Floriana. Część druga to Msza św. w kościele Matki Bożej Loretańskiej w intencji mieszkańców Pragi w poniedziałek 10 lutego o godz. 18.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach. Organizatorami tych obchodów są:  Paweł Lisiecki poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Małgorzata Grzegorzewska radna dzielnicy Praga-Północ oraz Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury.

4.  We wtorek 11 lutego w rocznicę objawień maryjnych w Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msze św. o NMP pod wezwaniem Uzdrowienie chorych o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.  U naszych sąsiadów oo. Marianów w parafii Matki Bożej  z Lourdes przy ul Wileńskiej 69 uroczystość odpustowa. Suma pod przewodnictwem Bpa Marka Solarczyka o godz. 11.00.

5. W piątek 14 lutego święto patronów Europy św. Cyryla i Metodego. Z okazji Walentynek wszystkim parafianom życzymy, aby okazywane i przyjmowane drobne gesty miłości dawały radość i umacniały wzajemną bliskość.

6.  Serdecznie dziękujemy pani Jolancie Wiśniewskiej i pani Annie Wigura z Muzeum Warszawskiej Pragi za zorganizowanie i poprowadzenie w ramach urodzin Pragi wspólnego zwiedzania naszego kościoła. Mamy nadzieję że bliższe poznanie historii tajemnic tego wyjątkowego miejsca przyczyni się także do ożywienia kultu Matki Bożej Loretańskiej.

7. Nowy numer tygodnika Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu znajdziemy na stoliku prasowym.