1. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy naszą wdzięczną modlitwą wszystkie osoby konsekrowane, szczególnie te, pełniły służbę w naszej parafii i przez które my sami otrzymaliśmy jakiekolwiek dobro. Materialnym wyrazem naszej wdzięczności są ofiary składane na tacę i przeznaczone na zakony klauzurowe. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 16.00 w sali na dole spotkanie kół Żywego Różańca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

3. Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 8.00 i 18.00.

5. W związku ze zbliżającą się rocznicą nadania warszawskiej Pradze praw miejskich przez króla Władysława IV zapraszamy na obchody tego ważnego dla nas wydarzenia. Pierwsza część obchodów w niedzielę 9 lutego o godz. 13.30 na placu przed katedrą  św. Floriana. Część druga to Msza św.  w naszym kościele Matki Bożej Loretańskiej   w poniedziałek 10 lutego o godz. 18.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach. Organizatorami tych obchodów są:  Paweł Lisiecki poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Małgorzata Grzegorzewska radna dzielnicy Praga-Północ oraz Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach pamiętając z dumą, że Domek Loretański jest w herbie Pragi.

6. W sobotę 8 lutego z okazji kolejnych URODZIN PRAGI Muzeum Warszawskiej Pragi i Parafia MB Loretańskiej w godz. 11.00-12.30 zapraszają na wspólne zwiedzanie kościoła pod tytułem „Praskie Loreto – pamiątki przeszłości”. Spotkanie poprowadzą Anna Wigura i Jolanta Wiśniewska z Muzeum Warszawskiej Pragi. Zapraszamy na odkrywanie pamiątek i historii ukrytych we wnętrzu niezwykłej świątyni.

7. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Wszystkim osobom i rodzinom, które przyjęły kapłanów serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy, życzliwość, okazaną gościnność i złożone na potrzeby parafii ofiary. Więcej informacji na temat tegorocznej kolędy podamy w przyszłą niedzielę.