1. Po każdej Mszy św. można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Do nabycia także świece Caritas i bardzo ciekawy kalendarz na rok 2020.

2. W czwartek 18 grudnia za pośrednictwem harcerzy kręgu instruktorskiego Mazowsze z hufca ZHP Praga–Północ nasza parafia otrzymała Betlejemskie Światło Pokoju. Można przyjąć je do swojego domu, aby w ten sposób jeszcze bardziej w duchu braterstwa i nadziei przeżywać przyjście Tego, który jest Światłością świata.

3. We wtorek koniec adwentu i wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie w tym roku roraty o godz. 7.00 i Msza św. o 8.00. W wigilię nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. Solenizantom z 24 grudnia, wszystkim Ewom i Adamom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i miłości od najbliższych.

4. W noc Bożego Narodzenia zapraszamy na Pasterkę, którą tradycyjnie odprawimy o północy w intencji wszystkich parafian.

5. W środę 25 XII w I dzień Świąt nie będzie Mszy porannej o godz. 7.00. Nie będzie też nowenny do M. B. Nieustającej Pomocy. W czwartek 26 XII Msze św. według porządku niedzielnego.

6. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, a w II dzień Świąt na budowę nowych świątyń w diecezji.

7. W przyszłą niedzielę 29 grudnia Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

8. W niedzielę 19 stycznia na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy obchodzili jubileusze małżeńskie. Małżeństwa, które w 2020 roku będą obchodzić okrągłe rocznice 5, 10, 15, 20, 25 i więcej lat życia małżeńskiego chcemy specjalnie uhonorować i pobłogosławić. Pary jubilatów, które chcą wziąć udział w tej uroczystości prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

9. Dzisiejszy, podwójny numer tygodnika Idziemy kosztuje 5 złotych ze względu na dodatek w postaci kalendarza na rok 2020.

10. Z powodu powtarzających się prób włamania i kradzieży kierując się względami bezpieczeństwa na terenie wokół plebanii i w kancelarii parafialnej został zamontowany system monitoringu.

11. Przez trzy zimowe miesiące tzn. do końca lutego kancelaria pracuje tylko do godz. 17.30. Dyżury wieczorne wznowimy w marcu.

12. Dziękujemy rodzinom, które już przyjęły nas w czasie kolędy. Nowych mieszkańców oraz tych, u których dotychczas nie było wizyty, a którzy w swoim mieszkaniu chcą przyjąć Boże błogosławieństwo prosimy o osobiste zgłoszenia. Dziękujemy za ofiary składane w czasie kolędy, które będą przeznaczone na spłatę pożyczki oraz inwestycje w pompy ciepła i fotowoltanikę. Do planu kolędy na najbliższe dni podanego w gazetce parafialnej wkradł się mały błąd. Ostatnia w tym roku wizyta w poniedziałek przed sylwestrem to oczywiście 30 dzień grudnia, a nie jak w gazetce 16 grudnia. Plan kolędy wygląda następująco: Sobota 28 XII od godz. 11.00 Jagiellońska 62. Poniedziałek 30 XII od godz. 16.30 Kameralna 1a, Jagiellońska 56 i ok. godz. 18.30 Jagiellońska 64.