1. Papież Franciszek ogłosił Loretański Rok Jubileuszowy, który potrwa od 8 grudnia 2019 do 10 grudnia 2020 roku. Szczegóły a gazetce parafialnej.

2. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. O godz. 12.00 „Godzina Łaski”. Intencje do modlitwy zgłaszamy do księży. W poniedziałek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. We wtorek 10. XII odpust parafialny ku czci Matki Bożej Loretańskiej. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00 dla chorych i o godz. 18.00 suma odpustowa. Serdecznie zapraszamy.

3. W ramach duchowego przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego na zakończenie Mszy św. włączymy dziś do liturgii fragment Jasnogórskich Ślubów Narodu.

4. Dziś z racji II niedzieli miesiąca taca na inwestycje. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

5. Do dzisiaj w kaplicy św. Antoniego zbierane są słodycze na paczki świąteczne dla dzieci. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

6. Po Mszach św. dzieci ze scholi będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, świąteczne słodkie ozdoby oraz koncentrat porzeczkowy. Dochód przeznaczymy jak poprzednio na „fundusz dziecięcy”.

7. W sklepiku można już zaopatrywać się w opłatki, które są wyrazem naszego braterstwa i eucharystycznej jedności. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na renowację kościoła. Do nabycia także świece Caritas i bardzo ciekawy kalendarz na rok 2020. Wydany w formie książkowej multimedialny Rycerski Kalendarz Patriotyczny „Polskie zadziwienia” to przewodnik po historii i kulturze polskiej. Polecany dla ludzi ciekawych świata może być dobrym prezentem gwiazdkowym.

8. Dziękujemy rodzinom, które już przyjęły nas w czasie kolędy. Nowych mieszkańców oraz tych, u których dotychczas nie było wizyty, a którzy w swoim mieszkaniu chcą przyjąć Boże błogosławieństwo prosimy o osobiste zgłoszenia. W czasie trwania kolędy kancelaria będzie pracować tylko do godz. 17.30.  Dyżurów wieczornych nie będzie. Ofiary, które składamy w czasie kolędy będą przeznaczone na spłatę pożyczki oraz planowane na przyszły rok inwestycje w pompy ciepła i fotowoltanikę.

9. W tym tygodniu są wolne intencje na poranne Msze św.  Zachęcamy, by wykorzystać tę możliwość wsparcia i pomocy swoim bliskim.

10. Za tydzień 15 XII po Mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

11. W podanym w gazetce planie kolędy wkradł się błąd dotyczący dwóch bloków Darwina 11 i  Darwina 15A. Zgadza się dzień wizyty, ale zamieniona jest godzina. Kolęda na Darwina 11 w czwartek rozpocznie się od godz. 19.00 /a nie jak w gazetce od 16.30 ,a na Darwina 15A  w piątek od 16.30 /a nie jak w gazetce od 19.00/. Pozostałe bloki bez zmian.