1. Eucharystia daje życie – pod takim hasłem rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny. Rozpoczynamy adwentem, tzn. radosnym i pobożnym oczekiwaniem na Boże Narodzenie i powtórne przyjście Chrystusa na ziemię. Roraty codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki.

2. Dzisiaj można już zaopatrzyć się w opłatki, które są wyrazem naszego braterstwa i eucharystycznej jedności. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na renowację kościoła. Można także nabyć świecę Caritas i bardzo ciekawy kalendarz na rok 2020. Wydany w formie książkowej multimedialny Rycerski Kalendarz Patriotyczny „Polskie zadziwienia” to przewodnik po historii i kulturze polskiej. Polecany dla ludzi młodych i ciekawych świata może być prezentem gwiazdkowym.

3. Z racji I niedzieli miesiąca  dziś o godz. 16.00  spotkanie Kół Żywego Różańca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

4. Po Mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. Od dziś do przyszłej  niedzieli włącznie w kaplicy św. Antoniego będą zbierane słodycze na paczki świąteczne dla dzieci. Jeśli ktoś może wspomóc dzieci takim darami serdecznie za to dziękujemy.

6. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Barbary, a w piątek 6.XII  św. Mikołaja.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 8.00 i 18.00, a o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę w Domku Loretańskim o godz. 8.00.

8. W poniedziałek 2 grudnia rozpoczniemy wizyty kolędowe. Zachowując alfabetyczną kolejność ulic począwszy od ul. Brechta będziemy odwiedzać parafian w tygodniu od godz. 16.30, a w soboty od godz. 11.00. Nowych mieszkańców oraz tych, u których dotychczas nie było kolędy, a którzy w swoim mieszkaniu chcą przyjąć Boże błogosławieństwo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie kolędy będą przeznaczone na spłatę pożyczki oraz planowane na przyszły rok inwestycje w pompy ciepła i fotowoltanikę.

9. W czasie trwania kolędy kancelaria będzie pracować tylko do godz. 17.30.  Dyżurów wieczornych nie będzie.

10. Za tydzień 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. O godz. 12.00 „Godzina Łaski”. Intencje do modlitwy zgłaszamy do księży. W poniedziałek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. We wtorek 10. XII odpust parafialny ku czci Matki Bożej Loretańskiej. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00 dla chorych i o godz. 18.00 suma odpustowa. Serdecznie zapraszamy.

11. W tygodniku Idziemy polecamy szczególnie polecamy artykuły: Z mroku do światła, Kurs kochania oraz Odwaga i moc.