1. W ramach duchowego przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego na zakończenie Mszy św. włączymy dziś do liturgii fragment Jasnogórskich Ślubów Narodu. „Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym Królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym.”

2. Po Mszy św. o godz. 12.30 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do NSPJ
i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Ci, którzy uczynią to publicznie
i spełniają zwykłe warunki mogą zyskać odpust zupełny.

3. Dzisiaj po Mszach św. dzieci z naszej parafialnej scholi będą rozprowadzać smaczny
i zdrowy sok z czarnej porzeczki. Dochód z tej inicjatywy będzie przeznaczony na fundusz dziecięcy. Bardzo zachęcamy do spróbowania i życzymy smacznego.

4. Jutro /w poniedziałek/ przed południem kancelaria będzie nieczynna. Pozostałe dyżury bez zmian. Po mszy wieczornej oaza dorosłych zaprasza na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę 30.XI święto św. Andrzeja Ap. Wszystkim solenizantom życzymy miłości od bliskich, Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patrona.

6. W przyszłą niedzielę 1.XII po Mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

7. Za tydzień I niedziela Adwentu. Zapraszamy na roraty – Mszę św. ku czci Matki Bożej – które będziemy odprawiać codziennie oprócz niedzieli o godz. 7.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki. Od przyszłej niedzieli będzie już można zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritas w ramach Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Opłatki pobłogosławione w parafii są wyrazem naszej eucharystycznej jedności.

8. W poniedziałek 2 grudnia rozpoczniemy wizyty kolędowe. Zachowując alfabetyczną kolejność ulic począwszy od ul. Brechta będziemy odwiedzać parafian w tygodniu od godz. 16.30, a w soboty od godz. 11.00. Nowych mieszkańców oraz tych, u których dotychczas nie było kolędy,      a którzy w swoim mieszkaniu chcą przyjąć Boże błogosławieństwo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia. W czasie trwania kolędy kancelaria będzie pracować tylko do godz. 17.30.  Dyżurów wieczornych nie będzie.

9. Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 8 grudnia i będziemy je przeżywać przez trzy dni do 10 grudnia, do dnia parafialnego odpustu ku czci Matki Bożej Loretańskiej. Rekolekcje zatytułowane „Paradoksy wiary” poprowadzi ks. Mariusz Czyżewski wicedyrektor Wydziału Nauki Katolickiej naszej Kurii.

10. Od 1 do 8 grudnia włącznie w kaplicy św. Antoniego będą zbierane słodycze na paczki świąteczne dla dzieci. Jeśli ktoś może wspomóc dzieci takim darami serdecznie za to dziękujemy.

11.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Hannę Kucharską. Polećmy ją  z nadzieją Bożemu Miłosierdziu …