1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, który jest zaproszeniem do kształtowania w sobie wyobraźni miłosierdzia. Specjalne, poświęcone ubogim orędzie papieża Franciszka znajdziemy w internecie.

2. W naszej wspólnocie gościmy dziś kapłana z parafii Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie-Żeraniu, który będzie głosił Słowo Boże. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć  dzieło budowy parafialnej świątyni przy ul Myśliborskiej 28.

3. Po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na pierwsze (organizacyjne) spotkanie kandydatów do bierzmowania. Kandydatów zapraszamy wraz z rodzicami i prosimy o przyniesienie wypełnionych wcześniej zgłoszeń.

4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę: przed tygodniem na inwestycje parafialne, dzisiaj na Seminarium Duchowne.

5. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie NMP, a w piątek św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej.

6. W przyszłą niedzielę, ostatnią w tym roku liturgicznym będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

7. Za tydzień także 24 XI w Dobrym Miejscu w Warszawie  kolejna edycja festiwalu  Chrześcijańskie Granie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej festiwalu.

8. Za dwa tygodnie początek adwentu, w którym rozpoczniemy wizyty kolędowe. Zachowując – tak jak w poprzednich latach – alfabetyczną kolejność ulic będziemy odwiedzać parafian w tygodniu od godz. 16.30, a w soboty od godz. 11.00.  Bliższe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

9.  Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 8 grudnia i będziemy je przeżywać przez trzy dni do 10 grudnia, do dnia parafialnego odpustu ku czci Matki Bożej Loretańskiej. Rekolekcje zatytułowane „Paradoksy wiary” poprowadzi ks. Mariusz Czyżewski wicedyrektor Wydziału Nauki Katolickiej naszej kurii.

10. Na stoliku prasowym tygodnik Idziemy, oraz gazetka parafialna Weź Ewangelię  do domu.