1. Stolica Apostolska podała datę beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa  Tysiąclecia. Ta uroczystość odbędzie się w Warszawie 7 czerwca 2020 r.
  2. Tydzień temu w naszej świątyni we wszystkich niedzielnych Mszach św. uczestniczyło łącznie /nie licząc dzieci/ 1525 osób, z czego do komunii św. przystąpiły 682 osoby. W porównaniu z poprzednim rokiem to 155 osób mniej w kościele i 42 mniej do komunii św.
  3. Przyjmujemy na wypominki w zakrystii i kancelarii.  Najlepiej przekazać gotową kartkę z czytelnie zapisanymi imionami i nazwiskami bliskich. Modlitwa za zmarłych jest uczynkiem miłosierdzia oraz wyrazem wdzięczności wobec tych, którzy przekazali nam życie i wyświadczyli dobro.
  4. Jutro 28.10 święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  5. W czwartek 31 października ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na wspólny różaniec szczególnie tych, którzy w tym roku jeszcze w tej modlitwie nie uczestniczyli.
  6. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne. O godz. 17.30 nieszpory za zmarłych, a po Mszy wieczornej procesja połączona z modlitwą za zmarłych poleconych nam w wypominkach.
  7. W sobotę 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 procesja żałobna połączona z modlitwą za zmarłych.
  8. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie po spełnieniu zwykłych warunków można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
  9. Dzisiejszy numer tygodnika Idziemy w dużej mierze jest poświęcony tajemnicy przemijania, śmierci i życia wiecznego. Znajdziemy tu także ciekawe informacje z życia Kościołai świata.
  10. Przypominamy, ze formularze zgłoszeniowe dla kandydatów do bierzmowania są dostępne na stronie internetowej w zakładce „Bierzmowanie” oraz w zakrystii.
  11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Janinę Kopacz. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek…