1.    Dziś o godz. 13.30 w naszym kościele koncert inaugurujący Praską Jesień w Świątyniach. Zapraszamy na galę operową w wykonaniu artystów z Meksyku i Korei Południowej. Szczegóły na plakacie.

2. Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 16.00  spotkanie Kół Żywego Różańca. Nabożeństwo październikowe tak, jak codziennie o godz. 17.15.

3. Po Mszy wieczornej ok. godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży Biskup Marek Solarczyk we wtorek 15 października o godz. 18.00.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na Dom św. Siostry Faustyny. Za tydzień taca na inwestycje parafialne.

5. Jutro 7 października wspomnienie NMP Różańcowej.

6. W piątek 11.10 o godz. 22.00 w naszej katedrze rozpocznie się III Nocna Droga Różańcowa. Pielgrzymi szlak o długości 20 km będzie prowadził z Pragi Północ na Białołękę. Jedną z pięciu świątyń nawiedzanych przez uczestników drogi będzie nasz kościół Matki Bożej Loretańskiej. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

7. W przyszłą niedzielę 13 października pod hasłem „Wstańcie chodźmy” będziemy obchodzili XIX Dzień Papieski organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu zapraszamy na ostatnie w bieżącym roku nabożeństwo fatimskie. Połączymy je z nabożeństwem październikowym i odprawimy je nie jak zwykle po Mszy wieczornej, ale wyjątkowo przed Mszą wieczorną tzn. o godz. 17.00.

8. Za tydzień także dzień wyborów parlamentarnych. Włączmy chrześcijańską troskę o przyszłość Ojczyzny do osobistej modlitwy.

9. Od następnego tygodnia można już będzie zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki. Pamiętajmy, że modlitwa za zmarłych to jeden ze sposobów wyrażania wdzięczności wobec bliskich oraz uczynek miłosierdzia względem duszy.