1. Ze względu na pierwszeństwo niedzieli w kalendarzu liturgicznym przypadające 29 września Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała będziemy obchodzili w najbliższy czwartek.

2. Od wtorku rozpoczynamy w naszym kościele nabożeństwa październikowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Kto wspólnie z innymi, pobożne odmówi pięć tajemnic różańca wraz z rozważaniami może zyskać łaskę odpustu zupełnego.

3. W środę 2.10 po Mszy wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy do kościoła rodziców dzieci kl. III na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do I komunii św.

4. W środę liturgiczne wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w piątek  św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę św. s.Faustyny. Zachęceni przykładem św. Franciszka z Asyżu, który braćmi i siostrami nazywał także zwierzęta pamiętajmy, że są to istoty odczuwające ból, głód, strach i pragnienie. Opieka nad zwierzętami zwłaszcza w czasie chłodnych dni jest nie tylko wyrazem naszej wrażliwości, ale przez szacunek do Stwórcy jest też świadectwem albo anty-świadectwem naszej wiary.  Mieszkając w okolicy ogrodu zoologicznego czujmy się szczególnie zaproszeni do mądrej troski o żyjące pośród nas zwierzęta

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 8.00 i 18.00, a o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę w Domku Loretańskim o godz. 8.00.

6. Rusza kolejna edycja festiwalu Praska Jesień w Świątyniach. Koncert inauguracyjny odbędzie się za tydzień 6 października w naszym kościele M.B. Loretańskiej o godz. 13.30. Będzie to gala operowa w wykonaniu Alejandrina Vázquez z Meksyku oraz Wonhyeok Choi z Korei Południowej. W programie gali znajdą się utwory m. in. Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, Charlesa Gounoda i Leonarda Bernsteina. Artyści zaśpiewają fragmenty najbardziej lubianych przez publiczność oper takich  jak Traviata, Carmen, Faust, Romeo i Julia, Cyganeria, czy Turandot. Zapraszamy

7. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji taca na  dom św. s. Faustyny.

8. Nawiązując do tradycji zapalania świec wotywnych przed słynącym łaskami obrazem lub figurą Maryi chcemy także w ten sposób oddawać cześć Pani Loretańskiej – naszej Patronce i Matce. Ofiarując świecę na świeczniku przed Domkiem Loretańskim powierzajmy wstawiennictwu Matki Bożej nasze osobiste intencje i to wszystko, z czym przychodzimy do świątyni.

9.Polecamy lekturę tygodnika Idziemy i miesięcznika Tak Rodzinie, w których znajdziemy zdrowy pokarm dla naszego intelektu.