1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Seminarium duchownego naszej diecezji. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji gościmy wolontariuszy Radia Warszawa – naszej diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM. Po Mszach Świętych będzie prowadzona przed kościołem kwesta na modernizację newsroomu, czyli miejsca w którym opracowuje się codzienne informacje, czytane potem na antenie. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie przyborów szkolnych.
  2. W dniach 15-21 września 2019 r. przeżywamy IX Tydzień Wychowania -pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, młodzieży i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie i edukację młodego pokolenia.
  3. W środę 18 września przypada liturgiczne święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy tego dnia na uroczyste otwarcie Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej. Msza św. pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego o godzinie 18.00 w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.
  4. W sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  5. Za tydzień, 22 września, po mszy wieczornej obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania, kończących przygotowanie. Na spotkanie zapraszamy także rodziców kandydatów. Za tydzień mija termin oddania indeksów kandydatów do bierzmowania.
  6. W Dniu  Środków Społecznego Przekazu nie zapomnijmy o lekturze tygodnika „Idziemy”, w którym obok trafnych komentarzy dotyczących bieżącej sytuacji w Polsce, znajdziemy ciekawe artykuły, m.in. o tajemnicy Krzyża i wyzwaniach w wychowaniu.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Teresę Karczemną. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.