1. W czwartek 1 sierpnia przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zgodnie z wieloletnią tradycją we wszystkich warszawskich świątyniach o godzinie 17.00, w godzinie „W” zabrzmią dzwony. W ten sposób chcemy oddać hołd poległym żołnierzom i wszystkim mieszkańcom Stolicy, którzy zginęli w czasie powstania.

 2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 8.00i 18.00, a do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8.00 w Domku Loretańskim.

3.  Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęca wiernych do podjęcia w intencji Ojczyzny daru sierpniowej abstynencji. W specjalnym Apelu czytamy między innymi:
„W sierpniu, miesiącu abstynencji, będziemy prosić Dobrego Ojca w intencji wszystkich synów i córek polskiej ziemi, aby odrzucili to wszystko, co ich zniewala, co odbiera im wolność wewnętrzną, a jednocześnie grozi naszej Ojczyźnie utratą wolności zewnętrznej. Czynimy to w duchu odpowiedzialności za budowanie Królestwa Bożego na naszej ojczystej ziemi. Czynimy to w duchu odpowiedzialności za „to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska”

4.   Zbliża się czas pielgrzymek na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania np. w grupie fioletowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, której przewodnikiem jest ks. Jarek.

5. Na stoliku prasowym nowy numer tygodnika Idziemy, który jest dobrym przewodnikiem po otaczającym nas świecie.

6. Wszystkim naszym parafianom i gościom pracującym i odpoczywającym w Warszawie życzymy miłej, udanej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia W imieniu policji prosimy o zachowanie w okresie letnim szczególnej czujności i właściwe zabezpieczanie swoich mieszkań przed kradzieżą.