1. Witamy dziś wśród nas ks. Sylwestra Bryskę – neoprezbitera. Przez kilka tygodni będzie nam pomagał w pracy duszpasterskiej, zanim w sierpniu rozpocznie pracę w swojej pierwszej parafii w Warszawie Międzylesiu. Przyjmijmy go życzliwie i otoczmy modlitwą, aby czuł się u nas jak w domu i by jego posługa byłowocna dla naszej wspólnoty parafialnej.

 2.  „Ochrzczeni i posłaniniesiemy Chrystusa” – pod takim hasłem rozpoczynamy XX Tydzień św. Krzysztofa. To czas modlitwy za misjonarzy i wszystkich uczestników ruchu drogowego. To także okazja do refleksji nad naszym zachowaniem na drogach.  Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, dzisiaj na koniec każdej Mszy Św. będzie specjalne błogosławieństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Gdyby ktoś chciał indywidualnie poświęcić swoje auto, motocykl, skuter, rower lub hulajnogę zapraszamy w tygodniu i prosimy, aby zgłosić to księdzu w zakrystii.

3. W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy patronki Europy, w czwartek św. Jakuba Apostoła, a w piątek 26  św. Joachima i Anny rodziców MNP – dziadków Pana Jezusa. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy z tej okazji dużo radości z wnuków oraz opieki świętych patronów. Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy miłości od bliskich, zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

4. Zbliża się czas pielgrzymek na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania np. w grupie fioletowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, której przewodnikiem jest ks. Jarek.                                                          

5. Na stoliku prasowym nowy numer tygodnika Idziemy, który jest dobrym przewodnikiem po otaczającym nas świecie. 

6. Wszystkim przebywającym wakacjach i urlopach oraz planującym wjazdy życzymy dobrego i udanego odpoczynku. W imieniu policji prosimy o zachowanie w okresie letnim szczególnej czujności i właściwe zabezpieczanie swoich mieszkań przed kradzieżą.