1. Dziś w naszej parafii gościmy siostry Benedyktynki z Drohiczyna, które dzielą się świadectwem swojej pracy i powołania.  Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć dzieło odbudowy wschodniego skrzydła ich klasztoru.

2. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

3. Wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała dziękujemy za piękną, wspólną modlitwę, a rodzicom i dziadkom za to, że przekazują skarby wiary swoim dzieciom i wnukom. Serdecznie dziękujemy bielankom, ministrantom, lektorom, młodzieży całemu orszakowi procesyjnemu, wszystkim grupom i wspólnotom parafialnym. Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem projektantów i wykonawców ołtarzy. Dziękujemy też wszystkim służbom, za pomoc w organizacji i zapewnienie bezpieczeństwa na całej trasie procesji; policji, nadzorowi ruchu, tramwajom warszawskim i straży miejskiej.

4. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe po Mszy wieczornej będzie połączone z nieszporami o Najświętszym Sakramencie.

5. W Dniu Ojca wszystkim ojcom życzymy dużo radości z daru ojcostwa, satysfakcji    i dumy z własnych dzieci oraz opieki św. Józefa. Naszych zmarłych ojców otaczamy wdzięczną modlitwą.

6.  Zbliża się czas pielgrzymek na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w grupie fioletowej WAPM  – informacje u ks. Jarka.

7. Na okres wakacyjny od 1.07 do 31.08 zmieni się tryb pracy kancelarii parafialnej. Nie będzie dyżurów przedpołudniowych, a jedynie dyżury popołudniowe i wieczorne:

Pn      16.00 – 17.30   19.00 – 20.00
Śr       16.00 – 17.30
Czw   16.00 – 17.30    19.00 – 20.00
Pt       16.00 – 17.30

8.  W minionym tygodniu Bp Romuald Kamiński skierował do pracy w naszej parafii ks. Łukasza Szkarłata. Ks. Łukasz rozpocznie pracę w naszej parafii za dwa miesiące  25 sierpnia. Jest doktorem prawa kanonicznego, ma 10 lat kapłaństwa i pochodzi z Nowego Sącza. Będzie notariuszem w kurii i jednocześnie wikariuszem parafii M.B. Loretańskiej. Serdecznie go witamy i otaczamy naszą modlitwą.

9. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku, a solenizantom i solenizantkom tego tygodnia Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Podczas wyjazdów pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. aby odpoczywać w pełnym tego słowa znaczeniu.