1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Publiczne jej odmówienie przed Najświętszym Sakramentem umożliwia zyskanie łaski odpustu zupełnego. Intencje do Koronki zapisane na kartkach możemy zgłaszać w zakrystii.

2. W Niedzielę Miłosierdzia w naszej diecezji taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia.

3. Dziś także na Pradze uroczystości związane ze stuleciem nadania tytułu Honorowego Obywatela Warszawy gen. Józefowi Hallerowi – Współtwórcy Niepodległej. Uroczystości rozpoczną się w naszej parafii Mszą św.  o godz. 11.00, na którą serdecznie zapraszamy. Ciąg dalszy na Placu Hallera i w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ.

4. We wtorek 30 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W środę 1 maja początek miesiąca poświęconego Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odprawiane będą w niedziele i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej /ok godz. 18.30/.  1 maja kancelaria będzie nieczynna. (w dniu 1 maja nabożeństwo majowe o 18.30)

6. W maju i czerwcu nastąpi nieznaczne skrócenie czasu pracy kancelarii parafialnej. Zmiana dotyczy dyżuru popołudniowego, który będzie o 15 minut krótszy. Po południu kancelaria będzie czynna od godz. 16.00 do 17.30. Godziny poranne i wieczorne pozostają bez zmian.

7. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 7.00 Msza św. w intencji ofiarodawców i fundatorów renowacji obrazu św. Antoniego. Z racji uroczystości można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

8. W sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana patrona diecezji warszawsko – praskiej  i pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

9.  Serdecznie dziękujemy wspólnocie oazy dorosłych, a szczególnie panu Wojciechowi za wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy też pani Barbarze i pani Elżbiecie za dekoracje kwiatowe wewnątrz i na zewnątrz kościoła.

10. W nowym numerze tygodnika Idziemy możemy przeczytać między innymi o Tajemnicach Bożego miłosierdzia, a także o osobach wybranych przez Boga do szerzenia w świecie orędzia o Bożym miłosierdziu.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Janinę Orzechowską. Pomódlmy się dla niej o łaskę zbawienia. Wieczny odpoczynek…