1. Osiem pierwszych dni od Zmartwychwstania Pańskiego stanowi oktawę Wielkanocy, którą Kościół obchodzi jako jedną Uroczystość. Z tej racji w piątek w oktawie Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, czyli w II dzień Świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W niedzielę 28 kwietnia Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Publiczne jej odmówienie przed Najświętszym Sakramentem umożliwia zyskanie łaski odpustu zupełnego. Intencje do Koronki zapisane na kartkach możemy zgłaszać w zakrystii i kancelarii. W tym dniu w naszej diecezji taca przeznaczona będzie na dzieła charytatywne Caritas. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia codziennie przed Mszą wieczorną    o godz. 17.45.

4. W niedzielę 28 kwietnia czekają nas na Pradze uroczystości związane ze stuleciem nadania tytułu Honorowego Obywatela Warszawy gen. Józefowi Hallerowi – Współtwórcy Niepodległej. Uroczystość rozpocznie się w naszej parafii Mszą św.  o godz. 11.00. Ciąg dalszy na Placu Hallera i w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ.

5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na jałmużnę wielkopostną. Dziękujemy także, za ofiary złożone na renowację obrazu św. Antoniego. Pierwsza Msza św. w intencji ofiarodawców będzie odprawiona w Uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja o godz. 7.00.

6. W tym tygodniu popularne imieniny Wojciecha, Jerzego, Marka i Jarosława. Wszystkim solenizantom życzymy dużo zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i miłości od bliskich. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem naszych solenizantów ks.  Jarosława i  pana organisty Wojciecha, a także biskupa Marka Solarczyka. Msza św. imieninowa w intencji ks. Jarka w piątek 26 kwietnia o godz. 18.00.

7. Świąteczny, wielkanocny numer Tygodnika Idziemy znajdziemy na stoliku przed Domkiem Loretańskim.

Chrystus zmartwychwstan jest,

nam na przykład dan jest,

iż mamy zmartwychpowstać,

z Panem Bogiem królować. Alleluja !

Wszystkim parafianom i Gościom

życzymy wielkanocnego odpoczynku,

nadziei i obfitego czerpania ze źródła życia,

którym jest zwycięska Pascha

naszego Zbawiciela i Pana.

Z modlitwą i błogosławieństwem

duszpasterze parafii Matki Bożej Loretańskiej.