MBLoretańska

1.    Zapraszamy na XIV Marsz Świętości Życia, który rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godzinie 11.00 jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na Placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13.00 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

2.  Z racji I niedzieli miesiąca  dziś o godz. 16.00  spotkanie Kół Żywego Różańca. Ze względu na Gorzkie Żale nie będzie już wcześniejszego wystawienia Najświętszego Sakramentu i  nabożeństwa eucharystycznego.   

3.  Prosimy o indywidualne zgłaszanie chorych na wizyty domowe, które planujemy odbyć w tym tygodniu, aby każdy miał możliwość spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W Wielkim Tygodniu odwiedziny chorych nie będą już możliwe.

4.  W piątek zapraszamy na ostatnie nabożeństwa drogi krzyżowej. Jeśli pogoda na to pozwoli drogę krzyżową o godz. 17.15 tak , jak w zeszłym roku odprawimy na dworze przy stacjach usytuowanych w ogrodzeniu kościoła.   

5.  W sobotę 13.04 w katedrze odbędzie się Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy młodzież od starszych klas szkoły podstawowej w górę, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Zapisy u ks. Jarka w zakrystii tylko dziś.

6.  W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania.

7.  Za tydzień Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na początku każdej Mszy św.

8.  Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa możemy składać przed Domkiem Loretańskim, obok wystawionego do adoracji krzyża.

9. Odpowiadając na prośby rodziców podajemy termin I komunii św. w przyszłym roku. Uroczystość I Komunii św. w roku 2020 odbędzie się w naszej parafii w sobotę 23 maja o godz. 11.00.                                          

10.    Nasza parafia nawiązała współpracę z zakładem pogrzebowym Misterium. Staramy się z empatią, godnie i  po katolicku towarzyszyć i pomagać parafianom w najtrudniejszych chwilach rozstania z bliskimi. Jeżeli chcemy posługę związaną z pożegnaniem i organizacją pogrzebu powierzyć osobom, które znamy zamiast nieznajomym, Dom Pogrzebowy Misterium służy radą i pomocą. Tel. /24 h/ 511- 470- 200,  biuro Warszawa ul. Szwedzka 11 róg Stalowej.

11. Obok nowego numeru tygodnika Idziemy na stoliku przed Domkiem Loretańskim znajdziemy Przewodnik po Triduum Paschalnym. Weźmy go ze sobą do domu, aby dobrze przygotować się na przeżycie tych świętych dni.