1.     Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które będą trwały przez cztery dni do środy 3 kwietnia. Poprowadzi je o. Marcin Kowalewski, klaretyn. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. Msza św. dla chorych w środę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.           

2.     Ze względu na odbywające się w tym samym czasie rekolekcje dla młodzieży szkolnej 1-go, 2-go i 3-go kwietnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.  Msza św. o godz. 7.00 będzie bez nauki rekolekcyjnej. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.     W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8.00.

4.     Serdecznie dziękujemy za złożone w minioną niedzielę ofiary na renowację obrazu św. Antoniego. Zebraliśmy 4580,- zł. Bóg zapłać także, za wszystkie ofiary składane indywidualnie oraz do skarbonki przy kaplicy. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawimy trzy Msze św.: w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia o godz. 12.30, w Uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja o godz. 7.00 oraz we wspomnienie św. Antoniego 13 czerwca o godz. 8.00.

5.     Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa możemy składać przed Domkiem Loretańskim, obok wystawionego do adoracji krzyża.

6.      List Biskupa Romualda Kamińskiego przed XIV Marszem Świętości Życia:

Wielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie.

W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Przesłanie tegorocznego Marszu „Tato, to ja” jest wymowne. Dziecko delikatnym głosem prosi, nie tylko swojego tatę, ale całą rodzinę o przyjęcie, o zapewnienie rozwoju, o pomoc na drodze życia, która ma zaprowadzić do Królestwa Bożego.

Marsz Świętości Życia zdążył się już wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w naszej Diecezji. Zachęcam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału, żebyśmy mogli wspólnie zamanifestować o wielkiej sprawie, jaką jest obrona życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

     + Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski