MBLoretańska

1. Z racji I niedzieli miesiąca dziś o godz. 16.00  spotkanie Kół Żywego Różańca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne.

2. Jutro 4 marca liturgiczne święto św. Kazimierza królewicza. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

3. W środę 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje wszystkich katolików / z wyłączeniem chorych / miedzy 18, a 60 rokiem życia i oznacza jeden posiłek do syta, a pozostałe tak, aby przeżyć dzień bez uszczerbku dla zdrowia.

4. W piątek 8 marca w naszym kościele Wielkopostny Dzień Stacyjny. Kościół będzie otwarty przez cały dzień. Serdecznie zapraszamy na osobistą i wspólną modlitwę.

5. W środę i piątek ze względu na nabożeństwa w kościele kancelaria będzie nieczynna. W tym tygodniu sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w poniedziałek i czwartek.

6.  Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątki: z udziałem dzieci o 17.15, dla starszych o 18.30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 17.15

7. W sobotę 9 marca w naszym kościele będą nagrywane sceny do filmu fabularnego o ks. Janie Zieji. Dlatego poza godzinami Mszy świętych świątynia i teren przykościelny będą niedostępne do modlitwy i zwiedzania.                               

8. Za tydzień 10 marca druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na parafialne inwestycje. Po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.

9. W nowym numerze tygodnika Idziemy znajdziemy między innymi ciekawe wywiad z Dorotą Gawryluk Żona, matka i szefowa, z reżyserem filmu Największy dar – o przebaczeniu dającym wolność, oraz o tym, czego będą się uczyć dzieci w warszawskich szkołach.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Zygmunta Markowskiego. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.