MBLoretańska

1. W mocy Bożego Ducha –podtakim hasłem rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny. Pierwszą jego część, adwent przeżywajmy z nadzieją, jako czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, oraz powtórne przyjście Chrystusa na ziemię. Roraty – Mszę św. ku czci Matki Bożej będziemy odprawiać codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 7.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty w poniedziałki i środy.

2. Od dzisiaj po każdej Mszy św. można już zaopatrzyć się w opłatki i nabyć świece Caritas w ramach Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Opłatki pobłogosławione w swojej parafii są wyrazem naszej eucharystycznej jedności.

3. Z racji I niedzieli miesiąca  dziś o godz. 16.00  spotkanie Kół Żywego Różańca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne. Także o 16.00 w salce przy kancelarii spotkanie warsztatowe dla małżeństw. Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane powstaniem wspólnoty małżeńskiej.

4. W poniedziałek 3 grudnia rozpoczniemy wizyty kolędowe. Tak jak do tej pory w kolędzie będzie nam pomagał ks. Kamil Chojnacki. Zachowując alfabetyczną kolejność ulic będziemy odwiedzać parafian w tygodniu od godz. 16.30, a w soboty od godz. 11.00. Nowych mieszkańców, oraz tych u których dotychczas nie było kolędy, a którzy w swoim mieszkaniu chcą przyjąć Boże błogosławieństwo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia. Plan kolędy na pierwsze dni: Poniedziałek 3 XIIod godz. 16.30  Brechta 5, Brechta 9 i Brechta 12. Wtorek 4 grudnia od godz.16.30  Brechta 13 i Brechta 13A, oraz Brechta 14. Środa 5 XIIod godz. 16.30 Brechta 14A i Brechta 17. Czwartek 6 XII od godz. 16.30 Brechta 15, Brechta 17A i Brudzińskiego 9 oraz Cyryla i Metodego 1. Poniedziałek 10 XII  od godz. 16.30 Darwina 1A, Darwina 3A i Darwina 4

5. W dniach od 7 do 9 grudniaks. Stanisław Kania, budowniczy kościoła w Rajszewie będzie prowadził w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. W piątek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 12.00 „Godzina Łaski”. Intencje do modlitwy zgłaszamy do księży. W sobotę w czasie Mszy o godz. 10.00 będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych. W niedzielę 9 grudnia na zakończenie rekolekcji odpust  ku czci Matki Bożej Loretańskiej. Spowiedź w czasie każdej Mszy św. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. Dzisiaj i za tydzień w kaplicy św. Antoniego będą zbierane słodycze na paczki świąteczne dla  dzieci. Jeśli ktoś może wspomóc dzieci takim darami serdecznie za to dziękujemy.

7.W czasie trwania kolędy kancelaria będzie pracować tylko do godz. 17.45. Nie będzie czynna w godz. 19.00 – 20.00.

8. W przyszłą niedzielę 9 XII po Mszy wieczornej kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania.

9. Grudniowa taca inwestycyjna wyjątkowo będzie zbierana nie w drugą, ale w trzecią niedzielę miesiąca tzn. 16.XII.

10. Obok tygodnika „Idziemy” znajdziemy miesięcznik „Tak rodzinie” i parafialną gazetkę „Weź Ewangelię do domu”.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Alinę Kołakowską. Polećmy ją  z nadzieją Bożemu Miłosierdziu…