MBLoretańska

1. Z racji I niedzieli miesiąca  dziś o godz. 16.00  w sali parafialnej spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 17.30 w kościele Nabożeństwo Eucharystyczne. Od godz. 17.00 Najświętszy Sakrament będzie wystawiony do osobistej adoracji w ciszy.  Po Mszy wieczornej    zapraszamy na spotkanie warsztatowe dla małżeństw. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób zainteresowanych powstaniem wspólnoty małżeńskiej.  

2. Dziś przypada 224 rocznica tzw. Rzezi Pragi w, czasie której straciło życie ok. 20 tys. mieszkańców. Niektórzy zostali pochowani przy naszym kościele, co upamiętnia krzyż stojący przy dzwonnicy. O godz. 12.30 w katedrze Bp Romuald Kamiński będzie przewodniczył Uroczystej Mszy św. w intencji ofiar. Po niej zostanie wykonane specjalne Requiem,  a przy krzyżu-mogile poległych na ul. Jagiellońskiej zostanie odmówiona modlitwa i nastąpi złożenie kwiatów.

3. Do 8 listopada włącznie po spełnieniu zwykłych warunków można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Swoich bliskich zmarłych można jeszcze zapisywać na wypominki w zakrystii i kancelarii. Pamiętajmy, że modlitwa za zmarłych jest uczynkiem miłosierdzia oraz wyrazem wdzięczności wobec tych, którzy przekazali nam życie i wyświadczyli dobro.

4. W piątek 9 listopada święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Rzymu. Kto spełnia zwykłe warunki może zyskać odpust zupełny, jeśli z pobożności nawiedzi katedrę lub konkatedrę i odmówi tam Ojcze nasz i Wierzę.

5. W przyszłą niedzielę 11 listopada będziemy obchodzili 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej racji zapraszamy na specjalne nabożeństwo dziękczynno-błagalne w intencji Ojczyzny, które odprawimy przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

6. 11 listopada to także dzień imienin naszego ks. Marcina. Msza św. w jego intencji o godz. 10.00.                                                                                                                                  

7. Na stoliku prasowym znajdziemy tygodnik Idziemy, miesięcznik Tak rodzinieoraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię  do domu.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Wacława Niedźwieckiego. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…