MBLoretańska

1. Obchodzimy dziś w Polsce X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, aby modlić się i wspierać chrześcijan w Pakistanie. Stanowią oni niewielki procent pośród muzułmańskiej społeczności kraju. Doświadczają ciągłych prześladowań i represji. Atakami zagrożone są ich domy i kościoły. Przez ofiary składane do puszek możemy wesprzeć misję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. Tydzień temu w naszej świątyni we wszystkich niedzielnych Mszach św. uczestniczyło łącznie 1680 osób, z czego do Komunii św. przystąpiły 724 osoby.     

3. W naszej parafii powstają nowe wspólnoty różańcowe: róża męska, młodzieżowa i dziecięca. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do włączenia się tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali. Możemy też zaprosić do tych grup swoich znajomych bez względu na to gdzie mieszkają. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

4. W środę 31 października ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na wspólny różaniec przed Najświętszym Sakramentem szczególnie tych, którzy w tym roku jeszcze w takiej modlitwie nie uczestniczyli.

5. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 17.15 nieszpory za zmarłych  i modlitwa za tych, którzy zostali nam  poleceni w wypominkach.

6. W piątek 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 procesja żałobna połączona z modlitwą za zmarłych poleconych nam w wypominkach.

7. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie po spełnieniu zwykłych warunków można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

8. Swoich bliskich zmarłych można zapisywać na wypominki w zakrystii i kancelarii. Pamiętajmy, że modlitwa za zmarłych jest uczynkiem miłosierdzia oraz wyrazem wdzięczności wobec tych, którzy przekazali nam życie i wyświadczyli dobro.

9. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w Domku Loretańskim w sobotę o godz. 8.00.

10. W przyszła niedzielę po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie warsztatowe dla małżeństw. Szczególne zaproszenie kierujemy do  małżeństw zainteresowanych powstaniem wspólnoty małżeńskiej.

11. Dzisiejszy numer tygodnika Idziemy w dużej mierze jest poświęcony tajemnicy przemijania, śmierci i życia wiecznego. Znajdziemy tu także ciekawe informacje z życia Kościoła i świata.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask, miłości od bliskich i opieki świętych patronów.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Helenę Bawor. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek…