MBLoretańska

1.     Dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 pierwsze spotkanie dla nowej grupy rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Szczególnie zapraszamy uczniów i uczennice 3 klasy gimnazjum oraz 8 klasy szkoły podstawowej. Prosimy o przyniesienie ze sobą czegoś do pisania.

2.     Dzisiaj w katedrze koncert symfoniczny inaugurujący festiwal Praska Jesień w Świątyniach. Początek o godz. 19.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie.     

3.     Od jutra rozpoczynamy w naszym kościele nabożeństwa październikowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, że kto wspólnie z innymi, pobożne odmówi pięć tajemnic różańca wraz z rozważaniami /przy zachowaniu zwykłych warunków/ może zyskać łaskę odpustu zupełnego.

4.     We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, a w piątek św. s.Faustyny.

5.     Zachęceni przykładem św. Franciszka z Asyżu, który braćmi i siostrami nazywał także zwierzęta pamiętajmy, że są to istoty odczuwające ból, głód, strach i pragnienie. Opieka nad zwierzętami zwłaszcza w czasie chłodnych dni jest nie tylko wyrazem naszej wrażliwości, ale przez szacunek do Stwórcy jest też świadectwem albo anty-świadectwem naszej wiary.  Mieszkając w okolicy ogrodu zoologicznego czujmy się szczególnie zaproszeni do mądrej troski o żyjące pośród nas zwierzęta

6.     W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00, a o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę o godz. 8.00.     

7.     Organizujemy parafialną grupę na spotkanie młodzieży na stadionie narodowym 6.X.2018 r. Szczegóły na plakacie, zgłoszenia u ks. Jarka.

8.     W przyszłą niedzielę zapraszamy na organizowany przez rycerzy Jana Pawła II koncert poświęcony pamięci Powstańców Praskich. Wystąpią między innymi Ryszard Bednarczuk i Piotr Rachoń. Początek o godz. 13.30

9.     Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy i naszej parafialnej gazetki Weź Ewangelię do domu. W Idziemy między innymi trzy ciekawe teksty: Kredkami do nieba – o dzieleniu się Ewangelią z dziećmi, Dom na piasku – o śladach, jakie w psychice dzieci powodują rozwody i kolejne  związki rodziców oraz Jak być z młodzieżą – wywiad z bp. Markiem Solarczykiem. Zachęcamy do lektury.