MBLoretańska
1. Dziś po Mszach św. wolontariusze Radia Warszawa 106,2 FM będą do puszek zbierać ofiary na działalność i rozwój naszej diecezjalnej rozgłośni radiowej.
                      
2. We wtorek, w święto św. Stanisława Kostki Bp Romuald Kamiński na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
                                                                                                 
3. W środę 19 września po Mszy wieczornej o godz. 18.40 spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św.
                                                   
4. W piątek 21 września święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.              
        
5. W sobotę autokarowa pielgrzymka do Niepokalanowa.Wyjazd z przed naszego kościoła o godz. 9.00. Bliższe informacje u ks. Marcina.

6. W przyszłą niedzielę 23 września po Mszy wieczornej pierwsze po wakacjach spotkanie oazy młodzieżowej. Zapraszamy gimnazjalistów, licealistów i studentów.
      
7. W poniedziałki po Mszy wieczornej na swoje spotkania zaprasza oaza dorosłych.
 
8. W tym miesiącu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Osobę, która na październik zamówiła Mszę św. gregoriańską prosimy o kontakt w tej sprawie.
 
9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki w godz. od 8.30 do 11.00 oraz od 17.00 do 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.00.
                                                                
10. Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy i naszą gazetkę Weź Ewangelię do domu.

Ogłoszenia Gospodarcze

 

1.     Rozpoczęły się prowadzone systemem gospodarczym prace związane z zabezpieczeniem i odnowieniem ogrodzenia wokół kościoła. W pierwszym etapie obejmą one część muru od ul. Ratuszowej. Widoczny  po wstępnym malowaniu kolor różowy nie jest rozwiązaniem docelowym.  Jest jedynie kolorem podkładowym i testowym – ostateczny zostanie wybrany po konsultacji z konserwatorem zabytków. Celem renowacji zabytków jest nie tylko ochrona ich przez niszczeniem, ale także przywrócenie im oryginalnego, historycznego wyglądu. Kolor farby jest swoistym dowodem tożsamości, wskazującym na wiek obiektu na który patrzymy. Nasze ogrodzenie pochodzi z I poł. XVII wieku, więc ma prawie 400 lat. Budowle z tego okresu miały właśnie różowy kolor, o czym świadczą choćby obrazy Canaletta, czy inne kościoły budowane przez oo. Bernardynów w tamtym czasie. Taki kolor ma też Zamek Królewski w Warszawie i nie bez powodu kolor różowy mają wewnętrzne ściany Domku Loretańskiego. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoją wiedzą na ten temat lub coś nam podpowiedzieć prosimy wysyłać maile na adres naszej kancelarii parafialnej.
 
2.     Trwa proces ogławiania drzew na terenie przykościelnym. Niektóre drzewa ze względu na ich stan muszą zostać całkowicie usunięte. Od wielu tygodni czekamy na konieczne do tego decyzje z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Praga Północ.  Tragiczny wypadek, jaki miał miejsce w Parku Praskim pokazuje konieczność prowadzenia takich prac. Wszystkie nasze działania powodowane są względami bezpieczeństwa i mają na celu eliminowanie zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego.  30 lipca spadająca na teren kościelny gałąź z klonu pospolitego rosnącego przy bramie wjazdowej uszkodziła ogrodzenie. Powstałe straty firma ubezpieczeniowa wyceniła na 389,56 zł. Ponieważ wartość ta jest wielokrotnie niższa w stosunku do rzeczywistych strat nasza parafia złożyła reklamację w tej sprawie.
 
3.     Od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków otrzymaliśmy pozwolenie na prowadzenie archeologicznych badań wykopaliskowych w celu dokładnego zlokalizowania i częściowego wyeksponowania fundamentów rozebranego w 1811 roku kościoła oo. Bernardynów. Prace te rozpoczną w niedalekiej przyszłości. Na czas prowadzenia tych działań ze względów bezpieczeństwa  wyłączone z użytku będzie wejście na teren kościoła od ul. Jagiellońskiej. Za tę niedogodność z góry przepraszamy.
 
4.     Przeprowadzone do tej pory i planowane w przyszłości prace wymagają nakładów finansowych. Staramy się z różnych źródeł pozyskać na te cele środki zewnętrzne. Wiele  projektów zakłada konieczność tzw. wkładu własnego.
 
5.     Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie składane na potrzeby parafii ofiary: na tacę, do kościelnych skarbonek i w postaci przelewów bezpośrednio na konto. W ten sposób także wypełniamy piąte przykazanie kościelne. Środki te wystarczają na bieżące wydatki, ale nie pozwalają na inwestycje. Tym bardziej że spłacamy zaciągnięte w minionym roku pożyczki. Dlatego tak jak w wielu innych parafiach wprowadzamy praktykę tzw. tacy inwestycyjnej. Począwszy od października w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje. Bardzo dziękuję za Wasze zrozumienie i materialną współodpowiedzialność za naszą parafię. Wierzę, że wspólnymi siłami i pod opieką Matki Bożej Loretańskiej uda nam się podjąć i zrealizować te zadania, do których powołuje nas Boża Opatrzność.
 
             Proboszcz Ks. Zbigniew Kloch