1. Obchodząc Światowy Dzień Chorych przez ofiarę złożoną dzisiaj do puszki możemy wspomóc leczenie i rehabilitację chorych dzieci.
  2. Zapowiadany na dziś w naszym kościele koncert z przyczyn od nas niezależnych został odwołany. Przepraszamy.
  3. Po Mszy św. wieczornej z racji 11 dnia miesiąca specjalne nabożeństwo w ramach nowenny przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. W środę 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje wszystkich katolików / z wyłączeniem chorych / miedzy 18, a 60 rokiem życia i oznacza jeden posiłek do syta, a pozostałe tak, aby przeżyć dzień bez uszczerbku dla zdrowia.
  5. W czwartek ze względu na planowane w kościele prace nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek 16 lutego w naszym kościele Wielkopostny Dzień Stacyjny, który poprowadzi dla nas o. Szymon Socha, klaretyn. Kościół będzie otwarty przez cały dzień z godzinną przerwą na sprzątanie miedzy 15.30 a 16.30. Serdecznie zapraszamy na osobistą i wspólną modlitwę. Porządek nabożeństw następujący:


    7. W środę i piątek ze względu na nabożeństwa w kościele kancelaria będzie nieczynna. W tym tygodniu sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w poniedziałek i czwartek.

    8. W zewnętrznej gablocie obok bocznego wejścia znajduje się tablica informacyjna opisująca historię Domku Loretańskiego
oraz kościoła Matki Bożej Loretańskiej. Tablica jest owocem wielomiesięcznej osobistej pracy naszej parafianki pani Marii Kołosowskiej i jej darem dla parafii.  Za tak cenny i potrzebny prezent bardzo serdecznie p. Marii dziękujemy. Obok polskiego tekstu wkrótce zostanie umieszczona wersja w języku angielskim.

9. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątki: dla dzieci o 17.15, dla starszych o 18.30. Gorzkie żale w niedziele będą 15 minut później niż do tej pory, tzn. nie o godz. 17.00 ale 17.15. Zmiana służy temu, aby po gorzkich żalach nie trzeba było czekać na rozpoczęcie Mszy wieczornej.

  10. Na stoliku prasowym jest nowy numer tygodnika Idziemy, oraz niedzielne teksty Słowa Bożego.

Plan Kolędy w nadchodzące dni dostępny jest TUTAJ (link).