Święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku.

2. W poniedziałek 1 stycznia Nowy Rok i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego.

3.  W piątek 5 stycznia z racji I piątku miesiąca Msza św. i nabożeństwo o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

4. W sobotę 6 stycznia przypada Święto Trzech Króli, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła dla oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na misje. Ponieważ ta uroczystość ma liturgiczne pierwszeństwo przed innymi formami kultu nie będzie już nabożeństwa I soboty miesiąca.

5. Spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 6 stycznia o godz. 15.00  w sali parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę 7 stycznia o godz. 16.00 w naszym kościele będą wystawiane Jasełka. Serdecznie na nie zapraszamy. Po Jasełkach spotkanie opłatkowe dla scholi, ministrantów i lektorów, na które zapraszamy też rodziców. Ze względu na Jasełka mimo I niedzieli miesiąca  nie będzie po południu nabożeństwa eucharystycznego.

7.  Za tydzień także w niedzielę 7 stycznia po Mszy wieczornej spotkanie dla starszej i młodszej grupy kandydatów do bierzmowania.

8. Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy oraz tekstów słowa Bożego z modlitwą do św. Michała Archanioła.

9.  Naszych nowych parafian i nowych lokatorów mieszkań, którzy chcą przyjąć Boże błogosławieństwo w swoich domach prosimy o wcześniejsze zgłoszenia. Ponieważ księża nie są jasnowidzami gdy nie działa dzwonek oczekujemy kartki z taką informacją, aby uniknąć późniejszych nieporozumień. Przypominamy też o nakryciu stołu białym obrusem, przygotowaniu krzyża, świecy oraz wody święconej.

Plan Kolędy w nadchodzące dni dostępny jest TUTAJ (link).